Łąki łan na dachu

Łąki łan

Temat inspirowany wakacyjnym wyjazdem w znane i lubiane przez nas Bieszczady. Wypoczywałem z rodziną w gospodarstwie agroturystycznym, jednym z pierwszych jakie zaistniały w Polsce. Gospodarstwo to było także pionierem w stosowaniu idei zielonego dachu. Właściciele omawianego gospodarstwa zaczynali 15 lat temu, kiedy temat ten był w powijakach.

Z warstwą wierzchnią w tym przypadku problemu nie było, zastosowano po prostu łąkę z terenu gospodarstwa (fizycznie wycięte arkusze z roślinnością i – jak można się spodziewać – z dzikimi lokatorami zamieszkującymi glebę 🙂 ). Problem pojawił się z warstwami podkładowymi, bo skąd brać przykład. Metodą gospodarczą rozwiązano problem, używając różnych typów foli izolacyjnych. Obecnie jest sprawa zdecydowanie łatwiejsza mamy do wyboru systemowe rozwiązania dla kilku podstawowych typów zielonych dachów, a i producentów izolacji moc.

Mimo to zdecydowanie w naszym kraju przeważają dachy niekoniecznie zielone, ale że idziemy w kierunku zachodu z dnia na dzień przybywa zieleniny powyżej poziomu przyziemia.

Jako że czas wakacyjny już za nami ale wspomnienia jeszcze świeże, temat potraktuję jako fotograficzny kalejdoskop a do tematyki stricte technicznej powrócimy w niedalekiej przyszłości.

Jak może wyglądać dach zielony… może jak łąka. 🙂

Obiekty zazielenione. Wypoczynkowe jak i techniczne.

Gawra, tam stołowaliśmy się porankiem, popołudniem oraz wieczorem. Zaiste jadło przednie.

Jeśli ktoś jest zainteresowany dotknięciem owego dachu lub po prostu pooglądaniem na żywo owych obiektów zapraszam do poniższej lokalizacji

http://rusinowa.pl/

z własnych przeżyć mogę w 100% polecić tę piękną osadę, a jeśli lubicie konie to już raj pełny.

Polecam

R.B.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: